Tworzenie kalendarza wzorcowego w planie pracy ∴

 Kadry - Płace    Plan pracy 
Dla każdego pracownika zakładana jest roczna karta do wpisania planu pracy oraz rozliczenia czasu pracy. Dodatkowo może być założona wspólna karta (kalendarz wzorcowy) dla wszystkich pracowników do określenia obowiązujących w danym roku dni pracy, dni wolnych od pracy, świąt itp. Takich kalendarzy wzorcowych można założyć kilka - obejmując w ten sposób grupy pracowników pracujące według określonego schematu – schematy rozróżniane są za pomocą pola wzorzec.

Tworzenie kalendarza wzorcowego

Należy wejść do opcji Kadry-Płace - Plan pracy i kliknąć klawisz dopisz
Na wyświetlonym ekranie podajemy rok, którego kalendarz wzorcowy ma dotyczyć i zostawiamy puste pole Pracownik. Możemy także podać w polu wzorzec numer wzorca, który pozwoli na ich różnicowanie w przypadku sporządzania większej ich ilośc.
W następnym kroku klikamy kolejno na nazwę miesiąca i uzupełniamy wyświetlony formularz wybierając na każdy dzień odpowiednią kategorię w kolumnie PLAN, wg poniższego wzoru.

Po wypełnieniu całego planu klikamy w klawisz powrót i przechodzimy do kolejnego. Po wypełnieniu wszystkich miesięcy klikamy zatwierdź.


Tematy powiązane:Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.