Handel - sprzedaż FA VAT [?]

Sprzedaż towaru z magazynu
Poprawa wystawionej faktury

Jeżeli zachodzi potrzeba poprawy wystawionej wcześniej faktury należy wczytać ją do poprawy - służy do tego klawisz poprawa. Na wyświetlonym ekranie znajduje się lista wszystkich wystawionych faktur - należy odnaleźć tę, która ma zostać poprawiona, zaznaczyć ją i następnie kliknąć zatwierdź. Faktura zostaje wczytana do edycji - po dokonaniu pożądanych zmian należy ją zapisać klawiszem zatwierdź.

Anulacja wystawionej faktury

Anulacja wystawionej faktury spowoduje powrót sprzedanych produktów na stan natomiast będzie ona widoczna w systemie jako dokument anulowany (tym różni się od usunięcia faktury). Anulacji można dokonać poprzez wczytanie faktury do poprawy a następnie wybranie z górnego menu opcji inne - anulacja faktury.

Usunięcie wystawionej faktury

Fakturę można usunąć z systemu poprzez wczytanie jej do poprawy a następnie wyzerowanie ilości przy każdej pozycji ("0" w polu ilość). Usuwanie kończymy klawiszem zatwierdź - program wyświetli komunikat Brak pozycji - zapisać? - potwierdzamy. Sprzedane pierwotnie produkty wrócą na stan magazynowy - faktura nie będzie już widoczna w systemie, w jej miejsce będzie można wystawić inną (tym usunięcie faktury różni się od anulacji faktury).

Tematy powiązaneFaktury zaliczkowe - wystawianie, rozliczanie, księgowanie

Faktura VAT korekta - zwrot
Sumowanie ilości sprzedawanego asortymentu podczas wprowadzania faktury
Jak wstawić odbiorcę do faktury

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.