Jak wstawić odbiorcę do faktury

System Madar daje możliwość wprowadzenia na wydruk faktury nie tylko nabywcy, ale także odbiorcy (jako oddzielnego podmiotu). Ma to w szczególności zastosowanie, gdy jeden podmiot jest nabywcą (płatnikiem) jak np. centrala sieci handlowej, a drugi podmiot jest odbiorcą jak np. konkretny hipermarket. Innym przykładem jest wystawianie faktur jednostkom państwowym, gdzie przykładowo gmina jest nabywcą, a jej jednostka organizacyjna jest odbiorcą.

W przypadku, gdy na fakturze oprócz danych Nabywcy powinny zostać wskazane także dane Odbiorcy, należy postąpić w następujący sposób:

1.Faktury wystawiane z  KsięgowościW okienku Faktura VAT po uzupełnieniu danymi niezbędnymi do wystawienia faktury należy użyć przycisku uwagi znajdującego się na dole okienka. Następnie wyświetla się okienko uwagi, w którym należy wybrać odpowiedniego kontrahenta w polu odbiorca.Po wybraniu kontrahenta w polu odbiorca należy wyjść z okienka uwagi przy użyciu przycisku powrót.
Na podglądzie faktury będzie się to przedstawiało następująco:
2. Faktury wystawiane z Handlu (magazynu)

W przypadku sprzedaży z  obsługą stanów magazynowych, procedura dodania odbiorcy na fakturze odbywa się w podobny sposób. 


Aby dodać odbiorcę należy przejść za pomocą przycisku uwagi do okienka, w którym jest możliwe dodanie odbiorcy do faktury.Następnie do ekranu wypełniania faktury można powrócić klikając w klawisz powrót.

Tematy powiązane:
Handel - sprzedaż FA VAT
Faktura VAT korekta
Sprzedaż z magazynu
Faktura z księgowości vs Faktura z Handlu (z magazynu)
Księgowość FAQ
Konfiguracja danych na fakturze - dodawanie logo

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.