Handel - sprzedaż FA VAT [?]

Sprzedaż towaru z magazynu

Wybór odbiorcyUwaga.
  1. W zależności od pola [rodzaj] w kontrahencie można w tej opcji wystawić również: paragon, RWS, dowód dostawy.
  2. Jeśli jest konieczność, by na fakturze widniał nabywca i odbiorca - wprowadza się drugiego kontrahenta w okienku pod klawiszem u dołu [uwagi].

Wybór towaru
Uwagi
Poprawa wystawionej faktury

Jeżeli zachodzi potrzeba poprawy wystawionej wcześniej faktury należy wczytać ją do poprawy - służy do tego klawisz poprawa. Na wyświetlonym ekranie znajduje się lista wszystkich wystawionych faktur - należy odnaleźć tę, która ma zostać poprawiona, zaznaczyć ją i następnie kliknąć zatwierdź. Faktura zostaje wczytana do edycji - po dokonaniu pożądanych zmian należy ją zapisać klawiszem zatwierdź.

Anulacja wystawionej faktury

Anulacja wystawionej faktury spowoduje powrót sprzedanych produktów na stan natomiast będzie ona widoczna w systemie jako dokument anulowany (tym różni się od usunięcia faktury). Anulacji można dokonać poprzez wczytanie faktury do poprawy a następnie wybranie z górnego menu opcji inne - anulacja faktury.

Usunięcie wystawionej faktury

Fakturę można usunąć z systemu poprzez wczytanie jej do poprawy a następnie wyzerowanie ilości przy każdej pozycji ("0" w polu ilość). Usuwanie kończymy klawiszem zatwierdź - program wyświetli komunikat Brak pozycji - zapisać? - potwierdzamy. Sprzedane pierwotnie produkty wrócą na stan magazynowy - faktura nie będzie już widoczna w systemie, w jej miejsce będzie można wystawić inną (tym usunięcie faktury różni się od anulacji faktury).

Tematy powiązaneFaktury zaliczkowe - wystawianie, rozliczanie, księgowanie

Faktura VAT korekta - zwrot
Sumowanie ilości sprzedawanego asortymentu podczas wprowadzania faktury
Jak wstawić odbiorcę do faktury
Kasowanie i anulacja dokumentów
Mechanizm Podzielonej Płatności na fakturze - Split Payment

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.