Grupy towarowe - dodawanie [?]

Każdemu artykułowi w katalogu towarów można przypisać grupę towarową. Oznaczenie towaru grupą towarową pozwala m.in. na łatwą selekcję towarów wg wybranej grupy np na fakturowaniu.

Znaczenie pól:
nazwa - wybrany przez użytkownika identyfikator grupy towarowej,
kod - kod grupy towarowej,
kategoria - określenie kategorii grupy towarowej,
[]sklep internetowy - oznaczenie w ten sposób grupy towarowej spowoduje wyświetlanie, w zintegrowanym z Madarem sklepie internetowym, wszystkich towarów, które mają przypisaną daną grupę towarową
[]zbiorczy - zaznaczenie grupy jako zbiorczej powoduje przypisanie do niej wszystkich innych grup (niezbiorczych) z przypisaną tą samą kategorią co grupa zbiorcza.

Praktyczne zastosowania

Utworzenie grupy zbiorczej pozwala na dokonanie selekcji wszystkich towarów, które mają wybrane różne grupy jednak każda z tych grup przypisana jest do tej samej kategorii. W ten sposób ułatwione jest np. przefiltrowanie listy towarów na sprzedaży.

Przykład W sklepie wielobranżowym utworzono m.in. takie grupy towarowe jak Półbuty, Klapki, Sandały, Szpilki, Kozaki - wszystkim tym Grupom przypisano Kategorię o nazwie buty. Dodatkowo utworzono grupę zbiorczą o nazwie Buty, również z przypisaną kategorią - buty; grupę tą oznaczono jako [V] zbiorczy.
Dzięki temu wszystkie rodzaje (grupy) butów jak klapki, półbuty, sandały, szpilki, kozaki zebrano w jedną kategorię (grupę) buty.
Przykładem praktycznego zastosowania jest możliwość, w momencie fakturowania i wejścia w katalog towarów, selekcji spośród całego oferowanego asortymentu tylko butów.


Tematy powiązane


Towary - dopisywanie i edycja

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.