Pensja w części finansowana przez budżet, w części przez pracodawcę ∴

W jaki sposób sporządzić rekord w ewidencji płacowej pracownikowi, którego wynagrodzenie w części finansowane jest przez budżet (np. urlop macierzyński) a w pozostałej części finansowane jest przez pracodawcę (urlop bądź wynagrodzenie za pracę)?

Ewidencja w kadrach

Pracownik powinien mieć zarejestrowane w systemie:
1) zgłoszenie do ubezpieczeń z odpowiednim kodem ubezpieczenia
opcja Kadry-Płace - Umowy o pracę  
pole rodzaj: [zgłoszenie do ubezpieczeń].


2) przerwę w zatrudnieniu oraz w opłacaniu składek (płatności przez budżet) z odpowiednim kodem
opcja Kadry-Płace - Umowy o pracę  
pole rodzaj: [urlop wychowawczy].
 


Ewidencja na liście płac

Po sporządzeniu zgłoszenia do ubezpieczeń można przystąpić do sporządzania rekordu w ewidencji płacowej. W opisywanej sytuacji należy sporządzić dwa takie rekordy - jeden dla części wynagrodzenia finansowanego przez budżet a drugi dla wynagrodzenia finansowanego przez pracodawcę. Należy kliknąć w opcję Kadry-Płace - lista płac - dopisz, po przejściu na zakładkę księgowanie przy prowadzonym Planie pracy zobaczymy ekran podobny do poniższej przedstawionego.

Część miesiąca oznaczona jest symbolami oznaczającymi, że za te dni płaci Skarb Państwa (np. O - urlop rodzicielski) a za pozostałe dni płaci pracodawca (np. Z - urlop zaległy).

Pensja płacona przez pracodawcę

Pierwszą pensję na tej liście płac sporządzamy za dni płacone przez pracodawcę. W tym celu zamieniamy wszystkie symbole oznaczające finansowanie z budżetu (w tym przykładzie "O") na myślniki ("-"). Należy również odznaczyć pole []druga wypłata. Następnie przechodzimy na zakładkę pracownik gdzie podajemy wysokość wynagrodzenia. Całość zapisujemy klawiszem zatwierdź.


Pensja płacona przez budżet

Drugą pensję na tej liście płac sporządzamy za dni płacone przez pracodawcę. W tym celu zamieniamy wszystkie symbole oznaczające finansowanie przez pracodawcę (w tym przykładzie "H" i "Z") na myślniki ("-"). Należy również pozostawić zaznaczone pole [V] płaci budżet a także zaznaczyć pole [V] druga wypłata. Całość zapisujemy klawiszem zatwierdź.Tematy powiązane:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.